Nezadostna okoljska politika

3. 7. 2014 | Besedilo: S. O.

energetska neodvisnost, obnovljivi viri energije

Mednarodna okoljska organizacija Greenpeace je pozvala slovensko vlado, naj se bolj konkretno zavzema za energetsko neodvisnost države in naj spodbudi uporabo obnovljivih virov energije.

Slovenija ni ravno zgled drugim državam, kar zadeva okoljsko politiko. To je ugotovila tudi mednarodna nevladna okoljska organizacija Greenpeace, ki je predsednici vlade Alenki Bratušek poslala poziv, naj se resneje posveti problematiki. Med drugim so v pozivu slovenski vladi predstavniki organizacije Greenpeace zapisali, da naj se Bratuškova na julijskem srečanju voditeljev Evropske unije zavzame za povečanje energetske neodvisnosti s spodbujanjem obnovljivih virov energije in ukrepi za povečanje energetske učinkovitosti.

Alenka Bratušek bo namreč kot predstavnica slovenske vlade še zadnjič konec julija odpotovala na vrh EU, kjer bodo državniki evropskih držav razpravljali o podnebno-energetski politiki do leta 2030. Med drugim bo pojasnjevala ukrepe o tem, kako bomo dosegli večjo energetsko neodvisnost Slovenije. Ob tem je slovenska podružnica mednarodne nevladne organizacije Greenpeace med državljani izvedla raziskavo, kaj si mislijo o obnovljivih virih in energetski neodvisnosti. Izkazalo se je, da so ljudje precej enotni na tem področju. Večina si jih želi ohraniti čim lepše okolje, ki bi bilo čim manj obremenjeno. Kar 80 odstotkov Slovenk in Slovencev je naklonjeno vlaganju v industrijo obnovljivih virov energije. Prav tako si večina misli, da bi zmanjšanje izgub energije pomenilo tudi večjo energetsko neodvisnost. Kar 90 odstotkov vprašanih pa je celo menilo, da bi prav ukrepi za večjo energetsko neodvisnost in bolj zeleno politiko lahko pomenili izhod iz gospodarske krize, tudi z ustvarjanjem novih delovnih mest.

Organizacija Greenpeace tako slovensko vlado poziva, naj odigra bolj aktivno vlogo na evropskem parketu in da naj si zastavi bolj konkretne cilje, ki bodo neposredno in pozitivno vplivali na rast gospodarstva. Novi vladi pa svetujejo, naj se bolj posveti zeleni politiki. Med drugim bi morale biti prioritete energijske sanacije stavb, modernizacija tehnologij v industriji, pa tudi večja raba obnovljivih virov energije. Kmalu bo torej tudi slovenska vlada morala bolj konkretno začeti razmišljati o alternativnih virih za zagotovitev energije.

Deli na facebooku

Deli na drugih omrežjih

Or use your account on Blog

Error message here!

Hide Error message here!

Forgot your password?

Or register your new account on Blog

Error message here!

Error message here!

Hide Error message here!

Lost your password? Please enter your email address. You will receive a link to create a new password.

Error message here!

Back to log-in

Close
Več informacij DELOINDOM Logo

Zakaj imamo v uredništvu Dela in dom radi piškotke?

S potrditvijo piškotkov nam omogočate uporabo analitičnih orodij, s katerimi izvemo, kaj radi berete in česa ne. Želimo ustvarjati kakovostne vsebine, ki jih boste z veseljem prebirali, zato vas prosimo, da potrdite piškotke na spletnih mestih Dela d.o.o.

ZAVRNI STRINJAM SE
newsletter
deloindom logo

Prijavite se na e-novice in bodite na tekočem!

Nadaljuj na prijavo >
newsletter
deloindom logo

Naročite se
na DELOINDOM

NAROČI SE