Je slana voda nevarna za psa

Poletna osvežitev v morju je privlačna tako za pse kot za njihove lastnike. Vendar pa je pomembno, da razumemo morebitne učinke slane vode na naše pasje spremljevalce. Mnogo pasjih skrbnikov se sprašuje, ali psi smejo piti slano vodo, ali je izpiranje psa po izpostavljenosti slani vodi potrebno ter ali je kopanje psa v slani vodi varno.

Ali psi smejo piti slano vodo?

Čeprav nekateri psi lahko poskušajo piti slano vodo, ta v večjih količinah ni priporočljiva. Slana voda vsebuje višjo koncentracijo soli, kot je primerno za pasji organizem. Pitje slane vode lahko povzroči dehidracijo, neravnovesje elektrolitov in težave s prebavili. Uživanje prekomernih količin slane vode lahko celo ogrozi življenje psa. Pomembno je, da psu zagotovite svežo in čisto vodo med obiskom plaže, saj boste s tem preprečili, da bi se želel odžejati z morsko.  

PREBERITE ŠE: PSI POLETI: POMOČ V VROČIH DNEH JE LAHKO TUDI HLADILNA BLAZINA

Ali je izpiranje psov po izpostavljenosti slani vodi potrebno?

Izpiranje psa po tem, ko je bil v slani vodi, je priporočljivo. Slana voda namreč lahko izsuši kožo in dlako psa, kar lahko povzroči draženje in nelagodje. Poleg tega lahko ostanki soli na dlaki prispevajo k temu, da se le-ta vozla in zapleta. Po morski avanturi psa zato temeljito izperite s svežo vodo, da odstranite morebitne ostanke soli. S tem boste ohranili zdravje kože in dlake ter preprečili morebitne težave, ki bi se lahko pojavile pri negi dlake.  

Ali lahko pse kopamo v slani vodi?

Čeprav kratko potapljanje psa v morsko vodo običajno ne povzroča škode, ni priporočljivo, da ga kopate izključno v slani vodi. Slana voda nima potrebnih sestavin, ki jih najdemo v šamponih in milih za pse, kot so uravnotežen pH in nežna čistilna sredstva. Uporaba slane vode kot edinega čistilnega oziroma negovalnega sredstva lahko poruši naravno ravnovesje kože in dlake psa, kar vodi v suhost in draženje. Ko se odločimo psa okopati, je najbolje uporabiti svežo vodo in izdelke, namenjene negi pasjega kožuščka in dlake.

!!galerija!!



Še nekaj nasvetov

  • Med obiskom plaže s sabo prinesite zadostno količino sveže vode za psa, saj boste s tem preprečili, da se bo morebiti želel odžejati s slano morsko vodo.  
  • Po tem, ko je bil pes v slani vodi, ga temeljito izperite s svežo vodo, da odstranite ostanke soli in preprečite morebitne težave s kožo in dlako.
  • Bodite pozorni na simptome dehidracije, kot so pretirano sopenje, suhe dlesni, slabost in zmanjšanje količine urina. Če opazite te znake, takoj poiščite veterinarsko pomoč.
  • Psi se lahko hitro pregrejejo, zato svojemu kosmatincu tudi na plaži zagotovite senco in hladen prostor, kjer se bo lahko sprostil in ohladil.

Deli na facebooku

Deli na drugih omrežjih

Or use your account on Blog

Error message here!

Hide Error message here!

Forgot your password?

Or register your new account on Blog

Error message here!

Error message here!

Hide Error message here!

Lost your password? Please enter your email address. You will receive a link to create a new password.

Error message here!

Back to log-in

Close
Več informacij DELOINDOM Logo

Zakaj imamo v uredništvu Dela in dom radi piškotke?

S potrditvijo piškotkov nam omogočate uporabo analitičnih orodij, s katerimi izvemo, kaj radi berete in česa ne. Želimo ustvarjati kakovostne vsebine, ki jih boste z veseljem prebirali, zato vas prosimo, da potrdite piškotke na spletnih mestih Dela d.o.o.

ZAVRNI STRINJAM SE
newsletter
deloindom logo

Prijavite se na e-novice in bodite na tekočem!

Nadaljuj na prijavo >
newsletter
deloindom logo

Naročite se
na DELOINDOM

NAROČI SE