V tokratni številki priloge Deloindom

27. 2. 2018 | Besedilo: Uredništvo Delaindom

vsebine, priloga, tiskana izdaja

V rubriki Odprta vrata predstavljamo zimsko kočo, opremljeno s spoštovanjem do lokalne arhitekture, pišemo pa tudi o dnevnih sobah, kaminih in kaminskih pečeh ter zaščiti sadnega drevja.

  • Zasneženi hribi in neokrnjena narava so že sami po sebi čudovita kulisa. V ta naravni ambient v francoskem smučarskem kraju Manigod v regiji Haute-Savoie je umeščena lesena hiša, pod zasnovo katere so se podpisali arhitekti iz biroja Studio Razavi Architecture. Hiša, ki meri dvesto kvadratnih metrov, je primer sodobne gradnje, ki je nastala s spoštovanjem do lokalne gradnje, značilne za alpsko arhitekturo. Predstavljamo jo v rubriki Odprta vrata.
  • Naslednja številka priloge Deloindom bo Delu in Slovenskim novicam priložena 7. marca 2018.Pišemo tudi o dnevnih sobah in njihovi novi vlogi. Sodobni način življenja je spremenil tudi prostor, v katerem bivamo. Dnevnih sob, kot smo jih poznali nekoč, v novogradnjah skoraj ne snujejo več. Nadomestili so jih veliki odprti prostori, ki združujejo več funkcij, od kuhinje in jedilnice do dnevne sobe in knjižnice z delovno sobo. Na bivanje pa vplivajo tudi družbena omrežja, ki poskrbijo, da se marsikateri trend v opremljanju domov hitro in včasih kar preveč razširi.
  • Pod drobnogled smo vzeli tudi kamine in kaminske peči. Opazovanje plamena, ki gori v kaminu, sproža ugodje in vtis, da smo eno z naravo. Zaradi prijetnega vzdušja, nežnega pokljanja in občutka domačnosti kaminske vložke vgrajujejo tudi v pasivne in nizkoenergijske hiše, čeprav te zaradi majhnih toplotnih izgub takšnega ogrevalnega vira načeloma ne potrebujejo. Nakup kaminskega vložka zato velja dobro pretehtati. Primernejša izbira so akumulacijski kaminski vložki, nazivna toplotna moč pa mora biti čim nižja.
  • V zadnjem delu priloge pa tokrat o škropljenju in zakaj ni vseeno, kdaj ga izvajamo. Potrebo po škropljenju proti boleznim in škodljivcem v domačem sadovnjaku zelo zmanjšamo s pravo izbiro vrst in sort sadnih rastlin in z njihovo pravilno oskrbo. Število škropljenj je veliko manjše kot v profesionalnih nasadih, saj je nekaj dreves laže obvladovati z alternativnimi ukrepi. Razmah bolezni je povezan tudi z vremenskimi razmerami, večinoma jih je v suhih letih laže krotiti. Ko se škropljenju ne moremo izogniti, ukrep izvedemo vedno ob pravem času in dosledno po navodilih, drugače bo učinek ničen ali pa rastlini z njim naredimo celo medvedjo uslugo.

Deli na facebooku

Deli na drugih omrežjih

Or use your account on Blog

Error message here!

Hide Error message here!

Forgot your password?

Or register your new account on Blog

Error message here!

Error message here!

Hide Error message here!

Lost your password? Please enter your email address. You will receive a link to create a new password.

Error message here!

Back to log-in

Close
Več informacij DELOINDOM Logo

Zakaj imamo v uredništvu Dela in dom radi piškotke?

S potrditvijo piškotkov nam omogočate uporabo analitičnih orodij, s katerimi izvemo, kaj radi berete in česa ne. Želimo ustvarjati kakovostne vsebine, ki jih boste z veseljem prebirali, zato vas prosimo, da potrdite piškotke na spletnih mestih Dela d.o.o.

ZAVRNI STRINJAM SE
newsletter
deloindom logo

Prijavite se na e-novice in bodite na tekočem!

Nadaljuj na prijavo >
newsletter
deloindom logo

Naročite se
na DELOINDOM

NAROČI SE